Nightmare Warriors

Forum gildii Nightmare Warriors (Knight Fight serwer 1WP)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-05-08 22:48:24

[NW] Zenon

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 652
Punktów :   

CZYSTKA W DWORCACH:

Do Akademii przyjmiemy w zasadzie każdego. Co nie znaczy, że długo w niej zostanie. Rycerze, którzy urośli w siłę przechodzą do właściwej gildii- Nightmare Warriors. Ci, którzy się nie sprawdzą... cóż. Zostaną wydaleni.


Za miesiąc odbędzie się pierwsza "czystka". Termin: 8.06.2008r.
Odpadnie ten, kto nie spełni poniższych wymagań:

1.  żadnych zmarnowanych punktów broni. Albo miecz 1h, albo 2h.
2.  minimalne skille:

Do poziomu 12: 27wytrwałości, po 35parowania/szt.walki.
Poziom 13-16: 37wytrwałości, 50parowania/szt.walki
Poziom 17-20: 44wytrwałości, 60parowania/szt.walki

Nie są wygórowane, jak sądzę, patrząc na poziom serwera. Każdy wybiera indywidualnie poziom i to, czy woli akurat dobić do sprzętu, czy podnosić skille. Ale wytrwałość i dolne staty uważam za uniwersalny miernik "wartości bojowej" rycerza, niezależnie od jego buildu.

W indywidualnych przypadkach możliwe będzie przedłużenie terminu. Zwłaszcza, jeżeli komuś niewiele będzie brakowało do wymaganego minimum i/lub jeśli wykazał się czymś do tej pory: udziałem w wojnach, udostępnionymi farmami, wpłatami. 

Jak zwykle, kilka dni na dyskusję w tej sprawie, posty wpisujcie w bieżącym wątku.

Ostatnio edytowany przez [NW] Zenon (2008-05-10 10:03:04)

Offline

 

#2 2008-05-09 22:34:16

whysky

Użytkownik

Skąd: Sztokholm/Kalmar
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 165
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

jest to dobry pomysl bo nie potrzebujemy rycerzy slabych ktorzy graja tylko po to zeby grac dla zabicia czasu nie majacy pojecia o grze ja jeszcze dodalbym aktywnosc bo nawet silny ale nie bedacy aktywnym nie mowie ze codziennie wiadomo kazdy ma swoje wazniejsze sprawy w realu ale klod u nogi tez nie potrzebujemy bo to moze odbic sie na naszych wojnach

Offline

 

#3 2008-05-09 23:19:27

Revv

Użytkownik

470265
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 88
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Dla mnie wymagania odrobinę problematyczne - co prawda miesiąc miesiącem, i pewnie uda mi się do nich podporządkować, ale gdyby tak patrzeć na obecną sytuację - wymagać takich statystyk od lvlu zaledwie 7go to nierozsądne.

Choć wszystko jest względne - taki Thomas 22 (8 lvl) co mieczem dwułapnym włada, może zlekceważyć sobie w większym stopniu pkt siły, bo rekompensuje mu uprzednio wspomniany miecz. Z której strony by nie patrzec, ja się zabawiam z innym orężem (1 pkt na broń dwureczną zostanie lada chwila skasowany - choć 500 złota piechotą nie chodzi, a pkt umiejętności nie są mi teraz potrzebne).

Więc pytanie - dlaczego wymogi mówią własnie o tych konkretnych skillach?

Offline

 

#4 2008-05-09 23:32:09

whysky

Użytkownik

Skąd: Sztokholm/Kalmar
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 165
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

sa to skile ktore w glownej mierze pozwalaja wygrac Tobie pojedynek z rownymi sobie jak i duzo silniejszymi ( wiem to ze swojego doswiadczenia) skile jak sila i zrecznosc sa drugorzedne zennon przedstawil kiedys wzory jak co sie liczy i nie dosc ze sa to drogie skile to zeby daly cos sensownego to trzeba w nie wlozyc duzo zlota a i tak przeciwnik jak bedzie mial duzo wieksza szt walki i parowanie to przegrasz np mam faremka na 21 lvl obrazenia 53,14 obrona 2,35 i tluke go jak chce bo mam duzo wieksze skile od niego ktore wymaga zennon ale podejrzewam ze on ci jeszcze to wyjasni jasniej.

Offline

 

#5 2008-05-10 10:05:40

[NW] Zenon

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 652
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Zmieniłem wymaganą wytrwałość na 27, chodziło o to, żeby dobić do 10 rund walki.
Spróbuję jeszcze dzisiaj "wyjaśnić jaśniej". Napisałem tu wczoraj mały elaboracik, niestety forum padło i post przepadł.
Dzisiaj w wolnej chwili go zrekonstruuję.

Offline

 

#6 2008-05-10 13:04:57

Setozz

Użytkownik

8078445
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 225
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Revv, widzisz, ja też nie jestem w tej gildi długo, w żadnej wojnie jeszcze nie brałem udziału, ale wpłacam składki i z kilkoma graczami z niej mam dobry kontakt i ich bardzo lubię. Uwierz mi, że Whysky i Zenon wiedzą co mówią. Wielu rzeczy już mnie nauczyli. Ja uważam, że pomysł ok, choć patrząc na moją obecną sytuację w rl pewnie odpadnę bo chwilowo nie mam tak wiele czasu na grę jak wcześniej. Ale postaram się

Offline

 

#7 2008-05-10 19:30:42

Revv

Użytkownik

470265
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 88
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Mimo, że Whysky interpunkcją nie grzeszy, byłam w stanie zrozumieć co nasz "poeta miał na myśli" ; ) Na logikę idzie to wziąć, się przekonuję, ale poczekam jeszcze na post Zenona - jak udowadniać konstruktywnie, to na całego.

Btw orientujecie się może, ile czasu może zająć dostosowanie się do tych wymagań, przy przeciętnym angażowaniu się w grę (czyt. kilka razy w ciągu dnia)?

Offline

 

#8 2008-05-10 19:34:26

Setozz

Użytkownik

8078445
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 225
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

To zależy czy masz konto premium i jakie statystyki aktualnie ale kilka razy dziennie to raczej będzie Ci ciężko. Bynajmniej ja tak sądzę.

Offline

 

#9 2008-05-10 19:46:42

Revv

Użytkownik

470265
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 88
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Ahh, jeszcze jedno ważne pytanie. Czy zwracamy uwagę na dodatkowe pkt takiego choćby parowania, które otrzymuję dzięki zbroi, czy ów 35 pkt winnam uzyskać "na czysto"?

Offline

 

#10 2008-05-10 20:43:00

kadelek

Użytkownik

2193421
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 162
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

na czysto

Offline

 

#11 2008-05-10 23:28:45

[NW] Zenon

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 652
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Więc spróbuję "wyjaśnić jak najjaśniej".

1. Dlaczego "czystka"?

Do Akademii przyjmiemy w zasadzie każdego. Co nie znaczy, że długo w niej zostanie... Rycerze, którzy urośli w siłę przechodzą do właściwej gildii- Nightmare Warriors. Ci, którzy się nie sprawdzą... cóż. Zostaną wydaleni.

Powyższe słowa są cytatem z tekstu na karcie Dworców Chaosu, który każdy przeczytał przed wstąpieniem do gildii.

2. Skąd pomysł ustanowienia minimalnych skilli? Nie będę przecież z ołówkiem w ręku sprawdzał, o ile czyjaś postać rozwinęła się od zeszłego tygodnia... Zresztą nawet nie w tym rzecz. Absolutnie nie jest moją sprawą, ile czasu ktoś chce i może przeznaczyć na grę, czy kupuje premium, czy też nie.  Jednak gildia potrzebuje przynajmniej w miarę silnych zawodników. Dlatego wymagania dostosowałem do poziomu rycerzy.
Przyznam też, że mam już trochę dość odpowiadania na posty z serii "które skille opłaca się brać". Na tej samej karcie zobowiązałem się do odpowiedzi na pytania i będę to robił nie tylko kilkanaście, jak obecnie, ale i kilkadziesiąt razy na dobę, jeśli będzie trzeba. Nikomu rzecz jasna łaski nie robię, od tego m.in. tu jestem.
Lecz akurat ten problem został rozwiązany, zanim jeszcze powstał serwer, na którym gramy. Weterani z forum głównego stwierdzili, a nasza praktyka potwierdziła, że kluczowe znaczenie mają: wytrwałość, parowanie i sztuka walki.

3. Dlaczego wytrwałość i dolne skille? Ponieważ decydują o wartości bojowej rycerza.

Siła / zręczność stają się bardziej istotne dopiero przy mocniejszych broniach i zbrojach, dostępnych na wyższych poziomach, a i tak pozostają na drugim planie.

Bonus do obrażeń z siły:
Bonus = (y+z)·(x-5)/100
y - obrażenia minimalne broni
z - obrażenia maksymalne broni
x - wartość siły

Czyli: mając "Miedziany szeroki miecz", zadający bazowo 4 - 7pkt. obrażeń, przy 20pkt. siły bonus od skilla wyniesie 1,8pkt. [(4+7) * (20-5)/100 = 11 * 15/100 = 1,65]

Jeżeli wbijemy 40pkt. siły, celowo podaję wartość wyższą niż wynosi u któregokolwiek rycerza w Dworcach, korzyść z rozbudowy skilla będzie nieproporcjonalna do poniesionych kosztów. Policzmy:
[(4+7) * (40-5)/100 = 11 *35/100 = 3,85] czyli obrażenia zwiększą się zaledwie o 2,4pkt. w stosunku do siły o połowę mniejszej.

Ze zręcznością sprawa ma się jeszcze gorzej: bazowa obrona zapewniana przez zbroję+tarczę jest zawsze niższa niż obrażenia, jakie zadaje miecz za tę samą ilość punktów broni (przy włożonych kamieniach dusz, nienaostrzony). Stąd bonus od zręczności mniejszy.

Wytrwałość pozwala walczyć przez większą ilość rund. Jest chyba jasne, ile daje każda runda przewagi nad przeciwnikiem, a jak groźne, gdy to on uderza bezkarnie. O ile siła dodaje pewien bonus do obrażeń, o tyle liczba rund jest niemal mnożnikiem do nich.

Sztuka walki i parowanie. Czyli: czy trafimy przeciwnika i czy uchylimy się przed jego ciosem.
Im niższe wartości realne tych skilli u obu stron, tym bardziej liczy się każdy punkt przewagi. Wzory, o ile wiem, nie są znane, ale tak to właśnie wygląda. Po co nam ogromne obrażenia, czy mocna obrona, o ile nie możemy tego wykorzystać? Co więcej, od przewagi sztuki walki nad parowaniem przeciwnika, zależy nasza szansa na zadanie obrażeń krytycznych.

4. Czy termin jest realny? 

Gdy wątek farmy działał jak należy, zgarnialiśmy parę tysięcy dziennie, przy dużo mniej intensywnej grze. Pamiętam, że w porywach bywało ok. 6000szt.zł. a normalnie minimum 3000szt.zł. Jeżeli znowu ruszymy z farmieniem, zdobycie wymaganych skilli zajmie o wiele mniej niż miesiąc. To jednak temat zasługujący na dyskusję w osobnym wątku.  Poruszę go do końca weekendu.

Dobrym pomysłem jest znalezienie sobie partnera w gildii lub osoby spoza Dworców, który poprowadzi nam postać w
czasie, gdy nie możemy grać. System zmianowy sprawdza się w Nightmare Warriors i jest powszechną praktyką w wielu innych gildiach. Oczywiście, dogadujemy się przez kuriera, nie na forum.

Jeżeli większość graczy będzie mieć kłopot z osiągnięciem zakładanych parametrów, przełożę termin weryfikacji postaci.

Po to jest tych kilka dni na dyskusję, żeby ustalić zarówno wysokość wymagań, jak i czas, w jakim mają zostać spełnione. Spodziewałem się raczej głosów za podniesieniem poprzeczki. Patrząc na poziom serwera, kryteria jakie zaproponowałem, wydają mi się raczej zaniżone. Parę dni więcej nie zrobi różnicy, ważne żeby każdy był w stanie wygrywać przynajmniej z równymi sobie levelem.

Offline

 

#12 2008-05-11 08:38:09

Setozz

Użytkownik

8078445
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 225
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Malutkie pytanie ode mnie, jeśli mam matowy odziedziczony miecz który daje mi wytrwałość -1 muszę wbić 31 pkt wytrwałości żebym miał to wymagane 30 do "użytku" ? Czy 30 wystarczy? Bo chwilowo nie mam zbyt wiele czasu na grę choć postaram się jak tylko będę mógł i czas pozwoli. A ten 1k+ kasy na 1 skila wyżej to dla mnie niestety chwila roboty

Offline

 

#13 2008-05-11 13:07:54

[NW] Zenon

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 652
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Tak, określoną ilość rund walki zapewnia wytrwałość po dodaniu/odjęciu wszystkich modyfikatorów od broni, zbroi, tarczy i biżuterii.

Wytrwałość: 18 - > 7 rund
Wytrwałość: 19 - > 7 rund
Wytrwałość: 20 - > 7 rund

Wytrwałość: 21 - > 8 rund
Wytrwałość: 22 - > 8 rund
Wytrwałość: 23 - > 8 rund

Wytrwałość: 24 - > 9 rund
Wytrwałość: 25 - > 9 rund
Wytrwałość: 26 - > 9 rund

Wytrwałość: 27 - > 10 rund
Wytrwałość: 28 - > 10 rund
Wytrwałość: 29 - > 10 rund

Wytrwałość: 30 - > 11 rund
Wytrwałość: 31 - > 11 rund
Wytrwałość: 32 - > 11 rund
Wytrwałość: 33 - > 11 rund

Wytrwałość: 34 - > 12 rund
Wytrwałość: 35 - > 12 rund
Wytrwałość: 36 - > 12 rund

Wytrwałość: 37 - > 13 rund
Wytrwałość: 38 - > 13 rund
Wytrwałość: 39 - > 13 rund

Wytrwałość: 40 - > 14 rund
Wytrwałość: 41 - > 14 rund
Wytrwałość: 42 - > 14 rund
Wytrwałość: 43 - > 14 rund

Wytrwałość: 44 - > 15 rund
Wytrwałość: 45 - > 15 rund
Wytrwałość: 46 - > 15 rund

Offline

 

#14 2008-05-11 20:33:44

Revv

Użytkownik

470265
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 88
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Wysokość wymagań na tą chwilę akceptuję - choć pewnie i tak wszystko wyjaśni się w ostatnie dni, kiedy łatwiej będzie oszacować swoje szanse na dostosowanie się nich. W tym momencie szczęśliwie wszystko wskazuje na pomyślne wiatry.

" Parę dni więcej nie zrobi różnicy, ważne żeby każdy był w stanie wygrywać przynajmniej z równymi sobie levelem."

Mowiąc tylko o sobie - cieszę się, ze spełniam to zamierzenie. Oczywiście, nie tyczyło by się to walk z poziomami 7mi, gdzie użytkownik ma konto premium, i szaleje na wszelkie możliwe sposoby - bo zdarzyło mi się widzieć osoby z tym własnie levelem, w duecie z przekonaniem koło -900 (i statystykami w okolicach 35). Bo czemuś takiemu zwyczajny gracz nie jest w stanie dorównać.

..tak, mówię o Evanderze z naszej gildii. Dobrze, że to przynajmniej swój człowiek ^^'

Offline

 

#15 2008-05-11 23:08:04

[NW] Zenon

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 652
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Evander akurat nie ma konta premium... Dowód na to, że za darmo też się da, jeśli nie wbija się poziomów byle szybciej, tylko sensownie zaplanuje rozwój.

Na poziomie siódmym, zakładając że w gospodzie siedzimy 20 godzin dziennie, w miesiąc zbierzemy 20x70szt.zł.x30, a więc 42000szt.zł. Powinno wystarczyć na realizację planu i to z pewnym zapasem. Bez żadnego wysiłku z naszej strony.

Offline

 

#16 2008-05-12 01:11:44

Revv

Użytkownik

470265
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 88
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

To szanowny Evander musi w wyżej wymienionej gospodzie spędzać większość czasu, a przede wszystkim na niej się opierać. Imho to nie jest jakoś wybitnie rozplanowana postać, ale przejaw cierpliwości u osoby nią grającej - bo jakby zrezygnować z wszelkich walk i tym podobnych, co exp nam daje, każdy móglby mieć nieproporcjonalnie duże statystyki, jak na swój lvl.

Offline

 

#17 2008-05-12 10:38:13

[NW] Zenon

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 652
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

Grunt, że działa. Podliczyłem absolutne minimum funduszy, które można ugrać w gospodzie, spędzając raptem kilka minut dziennie przy komputerze. Naturalnie, z walk i 10-cio minutowych misji otrzymamy o wiele więcej złota, tym łatwiej więc wbić wymagane skille, o których była mowa.

Nie trzeba rezygnować z niczego, co daje doświadczenie, żeby zatrzymać się na upatrzonym levelu. Wystarczy atakować co pewien czas rycerzy na poziomie o 6 i więcej niższym od naszego.  To miałem na myśli, mówiąc o planowaniu.

Co do Evandera. Fakt, gość cierpliwy jest, ale może lepiej żeby sam się wypowiedział.

Offline

 

#18 2008-05-13 15:25:44

[NW]SPAWN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 142
Punktów :   

Re: CZYSTKA W DWORCACH:

MOIM ZDANIEM KAZDY GDY ZASIADA W DANYM DNIU DO GRY POWINIEN ZBIERAC NA NAJDROZSZY SKILL CZYLI W NASZYM PRZYPADKU WYTRZYMALOS A NASTEPNIE SIE ZABIERAC DO 2 POZOSTALYCH. NA  POCZATKU JEST TO DOLUJACE BO SIE BATY ZBIERA ALE POTEM BARDZO SZYBKO NADRABIASZ TE 2 POZOSTALE I STAJESZ SIE MOCNY RYWALEM DLA INNYCH TAK JAK JA

Ostatnio edytowany przez [NW]SPAWN (2008-05-20 17:25:27)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plRuciane Nida apartamenty noclegi w Darłowie aishwarya